O thajských masážach

Tradícia thajských masáží pretrváva už viac ako 2 500 rokov. Za ich zakladateľa sa považuje Budhov lekár a priateľ Jivaka. Svoje liečebné metódy a už vtedy známe masáže doplnil o tradičnú čínsku medicínu a indickú ajurvédu. Z Číny sa postupne prebrali najmä akupresúrne techniky a stimulovanie rôznych meridian bodov v tele (toky vnútornej energie). Z Indie prišli vonné rituály a používanie byliniek, ovocia a korení v masážach. Tradičná thajská masáž tiež využíva prvky jogy, reflexológie, strečingu, peelingu a iných postupov.

Účinky thajských masáží

Účinky takýchto masáží sa prejavia na tele a relaxuje a oddychuje pri nich aj myseľ. Masáž pôsobí na energetické dráhy v tele a jej cieľom je harmonizácia a odstránenie energetických blokov.

Priaznivo pôsobia na vnútorné orgány a žlazy

Odstraňujú z tela toxíny

Odstraňujú bolesti chrbta

Pôsobia ako prevencia proti artritíde

Uvolňujú stres a napätie

Zlepšujú ohybnosť tela

Zvyšujú imunitu

zlepšujú mobilitu kĺbov a šliach

Stimulujú funkčnost krvného a lymfatického obehu

pôsobia proti poruchám spánku

podporujú látkovú výmenu

uvolňujú napätie v tele aj mysli

Aj keď majú thajské masáže mnoho pozitívnych účinkov na náš organizmus, sú prípady, v ktorých pre vás tento druh masáže nie je vhodný. Thajskú masáž neodporúčame v týchto prípadoch:

  • ak máte otvorené rany
  • ak ste tehotná, tak len po osobnej konzultácii
  • ak ste tesne po operácii
  • ak máte krcové žily alebo zápal hlbokých žíl (v prípade Foot Ritual)
  • ak máte zlomeniny končatín (v prípade Foot Ritual)

Doprajte si blahodárnu thajskú masáž a podporte svoje zdravie a psychickú rovnováhu. Relaxujte, užívajte si pokoj a starostlivosť.

Masáže

Potrebujete zrelaxovať, podporiť zdravie či krásu? Vyberte si z našej ponuky podľa toho, čo najviac prispeje k vašej harmónii. Doprajte si celotelovú masáž alebo úľavu svojim nohám, tváre a chrbtu.

Viac

Rituály

Rituály sú kombináciou masáží a procedúr podľa zamerania. Vyberte si rituál, ktorý podporí vaše zdravie, harmonizuje dušu alebo zregeneruje telo po športe.

Viac

Day spa

Dokonalý relax, ktorý vás na niekoľko hodín prenesie do úpne iného sveta. 5 hodín relaxu, starostlivosti, pozornosti pre vaše zdravie, vnútornú harmóniu a pokoj.

Viac

Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a s ukladaním do vášho prehliadaca. Viac informácií

Jazyk:
English